Sportovního ducha projevilo 144 běžců z okolí Táborska, aby podpořili dětský domov v Radeníně. U této akce nemohl chybět ani spolumajitel Partners marketu Vladislav Sluka, který spojil příjemné s užitečným a předal rodině s těžce nemocným Filípkem peněžní dárek v hodnotě 100 tisíc korun.

Na sklonku minulého roku se konalo již sedmé kolo Běhu stříbrnou stezkou, tentokrát na pomoc dětskému domovu v Radeníně. Nadšení závodníci si mohli vybrat delší či kratší trasu podle své aktuální formy. A účast byla skutečně požehnaná.

Do akce se zapojil Vladislav Sluka a s přispěním Partners charity na závodě předal šek na 100 tisíc korun rodině s nemocným synem Filipem. „Rodinu jsem poznal prostřednictvím svých klientů. Když jsem si vyslechl jejich příběh, věděl jsem, že je v jejich boji podpořím,“ vyjádřil se Vladislav Sluka, spolumajitel Partners marketu v Táboře.

Do roku 2016 šlo o zcela normální rodinu. Pak ale přišla „banální“ nevolnost, a o to horší diagnóza – karcinom jater. Filipovo onemocnění je navíc hodně specifické. Je jediným dětským pacientem s tímto typem, proto ani v tuto chvíli neexistuje účinná léčba. Chlapec absolvoval náročnou transplantaci a chemoterapii, jež mu mimo jiného nevratně poškodila sluch. „Rozhodl jsem se prostřednictvím společnosti Partners rodině pomoct, aby měla možnost Filípkovi vybudovat zdravější prostředí, které ke svému životu potřebuje,“ dodal Sluka. Předání šeku bylo navíc podpořeno peněžitou sbírkou od organizátorů akce.

Na Běhu stříbrnou stezkou měli Partners svůj stánek, kde pro účastníky závodu připravili chutné občerstvení s domácími koblihami, drobné dárky a vtipné testy finanční gramotnosti pro děti i jejich rodiče.

„Akce se skvěle vydařila a my se těšíme na další ročník. Budeme opět přítomní,“ uzavřel Sluka.

Zdroj: http://www.partnersnews.cz/podporujeme/521-beh-stribrnou-stezkou-zabava-i-pomoc-v-pohybu