Fond Trigea oficiálně dokončil koupi Arkád Pankrác za více než šest miliard
Nemovitostní fond Trigea oficiálně dokončil koupi pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Cena přesáhla šest miliard korun a je to největší transakce uskutečněná tuzemskými maloobchodními fondy v České republice.

Trigea o dokončení koupě informovala v tiskové zprávě. Arkády Pankrác vlastnila prostřednictvím firmy Atrium Pankrác izraelská společnost G City, firmu koupila v roce 2022.

„Fond dlouhodobě usiloval o posílení v oblasti retailu, proto je nákup tohoto centra v souladu s jeho dlouhodobou obchodní strategií. Akvizice Arkád je důkazem, že tuzemský kapitál už dnes hraje – a do budoucna bude hrát – čím dál důležitější roli,“ řekl Tomáš Trčka, generální manažer nemovitostního fondu Trigea.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil fondu Trigea ze skupiny Partners koupit majitele obchodního centra Arkády Pankrác letos začátkem ledna. Fond působí v ČR, na Slovensku a loni se zaměřil i na polský retailový trh. V majetku fondu je například pražská Galerie Louvre, kancelářská budova Explora Business Centre v pražských Butovicích, plzeňské Obchodní centrum Rokycanská, Retail park Ostrava nebo Retail park Haná Olomouc.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-fond-trigea-oficialne-dokoncil-koupi-arkad-pankrac-za-vice-nez-sest-miliard-244909