To co se mi libí a dává smysl na podnikání ve financích s Partners, je samotná služba, kterou mohou lidé využívat. Prostřednictvím této služby se nejen stávají svobodnější, ale zvyšuje se jim finanční gramotnost a možnost více ovlivňovat svůj běžný život. Klienty učím pravidlo 10-20-30-40 podobné principy rozkládání příjmu dnes už finančně bohatých lidí.

10% – část příjmu do železné rezervy a krytí příjmu na pokrytí nečekaných událostí

20% – odkládání peněz na dlouhodobou spotřebu (renta, financování svým dětí na studia, dřívější splacení bydlení apod.). To jsou AKTIVA – peníze co vydělávají v čase

30% – maximální výše nájmu nebo hypotéky (pokud je člověk ve vlastním tak odkládá do 20%, viz výše (peníze odkládá do AKTIV)

40% – vlastní spotřeba (jídlo, energie, telefon) – peníze co z vaší kapsy každý měsíc zmizí – to jsou PASIVA

To to je jedno ze základních principů a návyků, které své klienty učím, a ukazujeme si na první schůzce. Abyste si to ještě lépe představili, funguji dnes vlastně jako správný praktický lékař:

A – analýza

Udělám s Vámi první vstupní prohlídku a zjistím jak se svými penězi zacházíte, jaké máte dosavadní návky a jaký je Váš výsledek úspor. Dále se podívám, kde jsou Vaše finance nemocné. Podíváme se do budoucna na to, co od svého života očekáváte a jak to hodláte řešit. Nejčastěji se jedná o:

  • vysněné bydlení
  • financování dětí
  • renta – pasivní příjem
  • ochrana svého příjmu
  • ochrana svého majetku
  • investice

P – poradenství

Na další schůzce spolu probereme plán, který jsem Vám na základě předchozí, zhruba hodinové až dvouhodinové schůzky, připravil. Pokud finanční plán odpovídá Vaším představám, začneme ho společně realizovat a tady naše dlouhodobá spolupráce nekončí, ale začíná. Stejně jako u lékaře: Nastavíme typ léčby, léky a pravidelné kontroly, cílem je Vaše zdraví.

S – servis

Stejně jako u lékaře, je potřeba 1x až 2x do roka chodit na pravidelné preventivní prohlídky. I já se s Vámi rád uvidím a společně zkontrolujeme, je-li Váš finanční plán stále dle Vašich představ a aktuální. Cílem je neustále tvorba Vašeho finančního bohatství.

Ve zkratce jsem popsal princip služby, kterou já a moji spolupracovníci zajišťujeme, a kde mi společnost Partners poskytuje Know-how, abych měl celý finanční trh na jednom místě. Věřte mi, že ani po 10 letech není v silách jednoho člověka se ve financích vyznat sám.

To vše výše zmíněné mě i po deseti letech stále baví a v tomto mém kulatém výročí jsem se o to s Vámi chtěl podělit. Jsem vděčný za to, co dělám a že mohu každému svému klientovi neustále pomáhat k plnění jeho snů, čímž si zároveň plním i ty své.