Začátky podnikání, tak jako všude, byly těžké. Prošel jsem si ledasčím. I když dnes se tomu směji, protože jsem to vlastně čekal ještě daleko těžší. V podstatě nepodnikám v klasickém modelu, kde bych zakládal firmu, řešil vše od marketingu, zaměstnanců až po odbyt, prostě všechno od píky, ale Partners mi dala a dodnes dává, co většina podnikatelů, tak aby uspěla, potřebuje nejvíc. Jen namátkou vypíchnu několik bodů, které jsou pro mě klíčové.

1. Know how – jak vůbec začít, systém od A do Z jak se stát úspěšným (systém, který je hodně podobný v McDonalds, KFC, …)

2. Vzdělávání – bez toho aniž byste neměli vzdělání, se v podnikání vydáte maximálně cestou OSVČ, jako živnostník a budete to mít se zaměstnáním zase podobné, jen budete zaplaceni např. od hodiny, úkolu přímo Vám. Svoboda opět žádná a víc jak 24 hodin pracovat dlouhodobě stejně nemůžete.

3. Prostředí – pokud chcete být úspěšní, musíte se úspěšnými obklopovat, inspirovat se a řídit se jejich radami (v klasickém zaměstnání Vám inspiraci nikdo nedá, naopak jste bráni spíše její budoucí konkurencí)

4. Potenciál – vždycky bylo pro mě důležité dělat něco smysluplného pro lidi. Něco, co většina lidí řeší a má do budoucna smysl a hodnotu. Finance spojují téměř všechny obory, většina lidí je dnes a denně řeší a jsou velmi důležitou součástí každodenního života nás všech. Rozhodnutí bylo jasné a k penězům jsem měl vždycky kladný vztah, nechtěl jsem je totiž nikdy řešit.

5. Možnost růstu – Jak už jsem napsal, ovlivnit si kariéru, příjem, kolegy, pracovní dobu to vše bylo a je v podnikatelském sytému možné.

To vše jsem popsal právě jako výhody oproti klasickému podnikání, kterého jsem se bál a díky podnikání s Partners řešit nemusím.